Po explozi ve Švédsku zemřel jeden člověk. O terorismus podle policie nešlo

Jeden muž zemřel a další žena utrpěla zranění při výbuchu u stanice metra na jihu Stockholmu. V neděli o tom informovala místní policie s tím, že se nedomnívá, že by šlo o teroristický čin.

Stockholm (Aktualizováno: 21:12 7. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Muž utrpěl smrtelná zranění poté, co u metra zhruba hodinu před nedělním polednem zvedl ze země předmět a ten vybuchl v jeho ruce. „Muž se vážně zranil poté, co něco zvedl ze země a toto zařízení explodovalo,“ řekl podle agentury AP mluvčí regionální policie Sven-Erik Olsson.

Žena ve věku kolem 45 let, která ho doprovázela, utrpěla podle mluvčího menší zranění na obličeji a na obou nohách. Dvojice projížděla kolem granátu na kole, když muž zastavil, aby předmět prozkoumal.

Co dělat, když znáte seriál nazpaměť a nové díly jsou v nedohlednu? Švédové zkouší hypnózu

Číst článek

Policie stanici Vårby Gård a její nejbližší okolí uzavřela, aby se ujistila, že se někde nenacházejí nějaká další výbušná zařízení.

Policie na základě střepin na tělech obětí a prozkoumání místa usoudila, že předmětem mohl být ruční granát, možná starý. „Máme podezření, že je to nějaký druh ručního granátu,“ řekl veřejnoprávní televizi SVT šéf místní policie Lars Alvarsjö. Švédská policie podle něj bohužel zaznamenala nárůst počtu případů používání ručních granátů zločineckými skupinami.

Tři největší švédská města - Stockholm, Göteborg a Malmö - se v posledních letech stala dějištěm několika činů souvisejících s působením násilnických gangů. Mnoho ilegálních ručních granátů nalezených ve Švédsku bylo dovezeno ze zemí bývalé Jugoslávie, uvedla AP.

Stockholm se dějištěm teroristického útoku stal loni v dubnu, kdy muž původem z Uzbekistánu vjel nákladním autem do davu lidí na rušné nákupní třídě. Zemřelo pět lidí, dalších 15 utrpělo zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme