Při havárii malého letadla ve Švýcarsku asi zahynuli dva Češi

V malém letadle, které se v úterý odpoledne zřítilo na jihu Švýcarska, patrně zahynuli dva Češi. Ve stroji s údajně českou registrací s označením OK-HOS podle švýcarské policie přišli o život celkem čtyři lidé. Podle neoficiálních informací šlo o stroj Cessna-172, který minulý týden odstartoval z Hořovic u Prahy do Chorvatska. Odtamtud měl zamířit do Benátek a pak zpátky do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči na místě nehody | Zdroj: ČTK

Vinou nepříznivého počasí na přímé trase ale pilot musel letět přes Švýcarsko. Podle místních úřadů mířil z Locarna do německého Friedrichshafenu. Letoun se zřítil v 15:40 SELČ v kantonu Valais poblíž simplonského průsmyku nedaleko švýcarsko-italské hranice, asi hodinu po startu.

Diplomatická služba českého velvyslanectví v Bernu pozdě večer zprávu o neštěstí potvrdila, ale bližší informace zatím nemá. Žádné zprávy o nehodě ještě nedostal ani český Úřad pro odborně technické zjišťování příčin leteckých nehod, který jako nezávislý orgán zkoumá technické příčiny leteckých nehod.

V době nehody vládlo v oblasti pěkné počasí, v daném úseku je ale obvyklé klesající vzdušné proudění, které mohlo strhnout stroj k zemi.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme