Při havárii stíhačky na základně NATO zemřelo osm francouzských letců

Deset lidí z toho osm Francouzů zahynulo při nehodě řecké stíhačky F-16 na španělské letecké základně Los Llanos 59 kilometrů od Madridu. Počet obětí potvrdil Elysejský palác. Letoun se při manévrech Severoatlantické aliance zřítil krátce po startu, kdy během stoupání ztratil rychlost. Další asi dvě desítky lidí, převážně mechaniků, utrpěly při neštěstí zranění. Příčiny havárie se vyšetřují.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při manévrech NATO se zřítila řecká stíhačka

Při manévrech NATO se zřítila řecká stíhačka | Zdroj: Reuters

Na místo neštěstí dnes přiletí francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian. Prezident François Hollande už složil hold Francouzům, kteří ztratili život při výkonu služby.

Řecký letoun se zřítil do míst, kde se ke startu připravovaly francouzské stíhačky, které se jinak účastní operací proti Islámskému státu v Africe a zapojují se i do vojenských akcí v Iráku.

Nejméně deset lidí zemřelo při havárii řecké stíhačky ve Španělsku

Číst článek

Podle ministerstva obrany měla Francie na základně šest letounů, čtyři z nich byly při havárii zcela zničeny.


Zvětšit mapu

Jan Šmíd, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme