Při havárii vodní elektrárny na Sibiři zahynulo osm lidí, desítky dalších se pohřešují

Osm lidí zahynulo při ranní havárii ve vodní elektrárně na východní Sibiři. 54 dalších zaměstnanců se stále pohřešuje. Největší ruská hydroelektrárna musela být v důsledku nehody odstavena. Podle prvních odhadů se plný výkon podaří obnovit až během několika měsíců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sibiř - krajina

Sibiř - krajina | Foto: Petr Jansa

Sajano-Šušenskou elektrárnu, jejíž strojovnu v důsledku ranní havárie zaplavila voda, podle ruských médií stále prohledává více než stovka záchranářů.

Obyvatelé sibiřské republiky Chakasija, žijící pod vodním dílem vybudovaném na řece Jenisej, začali po prvních zprávách houfně opouštět své domovy. Paniku se podařilo uklidnit až poté, co ruský ministr pro mimořádné situace Sergej Šojgu v televizi ujistil, že riziko protržení přehrady nehrozí.

Sajano-Šušenská hydroelektrárna patří k největším podobným stavbám na světě. V důsledku její odstávky už byly sníženy dodávky elektrické energie do několika velkých hliníkáren v regionu.

Firma RusHydro, které elektrárna patří, odhaduje, že škody půjdou do miliard rublů.

Lenka Kabrhelová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme