Při havárii vojenského letounu v Mississippi zemřelo 16 příslušníků amerického námořnictva

Havárie vojenského letounu v americkém státě Mississippi asi 130 kilometrů severně od města Jackson si v noci na úterý vyžádala 16 lidských životů. Oznámila to místní policie. Všichni mrtví byli zřejmě příslušníky námořnictva, havárii patrně nikdo nepřežil. Příčina neštěstí zatím oznámena nebyla.

New Orleans (Aktualizováno: 10:06 11. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KC-130 Hercules. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

„(Letadlo) KC-130 námořnictva Spojených států měl večer 10. července nehodu. Další informace budou zveřejněny, jakmile to bude možné," uvedlo námořnictvo na twitteru.

Turbovrtulový stroj Lockheed Martin KC-130, který byl vyvinut z Lockheedu C-130 Hercules, používá námořnictvo k tankování letounů i helikoptér za letu.

Údaje o počtu mrtvých se zpočátku různily, podle původních zpráv bylo na palubě devět lidí a pět z nich zahynulo. Agentura AP později oznámila 12 a agentura AFP 16 mrtvých. Informaci o 16 obětech následně potvrdili i policisté.

Úřad koronera uvedl, že záchranáři po nehodě prohledali pole se sójou, kam se trosky zřítily, aby se ujistili, že našli všechny oběti tragédie. Mrtvá těla byla nalezena až dva kilometry od místa dopadu letadla, trosky pak byly rozmetány v okruhu osmi kilometrů, citoval portál USA Today hasiče.

Stroj se po dopadu vzňal a nádrže s palivem explodovaly, oheň musely hasit speciální ženijní prostředky. Hasiči uvedli, že k likvidaci plamenů bylo použito přes 15 000 litrů hasicí pěny. Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi.

Bližší podrobnosti o trase letu ani o příčinách havárie armáda nezveřejnila, napsala agentura AP. List The Greenwood Commonwealth napsal, že letová kontrola se naposledy s posádkou spojila v době, kdy byl letoun zhruba v šestikilometrové výšce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme