Při havárii vrtulníku nad Severním mořem zahynulo nejméně osm lidí

Nejméně 8 lidí zahynulo a dalších 8 se pohřešuje po havárii vrtulníku, který se zřítil do vod Severního moře. Stroj letěl z těžební plošiny a spadl necelých 60 kilometrů východně od skotského pobřeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník (ilustrační foto) | Foto: Blanka Černá

Podle informace pobřežní hlídky k nehodě došlo krátce před čtrnáctou hodinou zhruba 65 kilometrů na severovýchod od Aberdeenu, kdy se vrtulník typu Bond Super Puma se šestnácti osobami na palubě vracel z ropného pole Miller Field společnosti BP. Záchranné operace se podle informace BBC účastní dva vrtulníky a letadlo Nimrod královského letectva spolu se dvěma plavidly.

Mluvčí letištní správy v Aberdeenu uvedl, že vrtulník odvysílal nouzový signál a pak se zřítil do moře. Povětrnostní podmínky byly poměrně příznivé. K této nehodě dochází necelé dva měsíce poté, co se vrtulník stejného typu zřítil do moře 200 kilometrů na východ od Aberdeenu. Všech 18 osob na palubě bylo tehdy zachráněno.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme