Při havárii vrtulníku v Iráku zahynulo 31 amerických vojáků

Při havárii dopravního vrtulníku v západní části Iráku přišlo o život 31 příslušníků americké námořní pěchoty. Informovala o tom televize CNN a vojenské velení USA nehodu potvrdilo. Stroj se k zemi zřítil krátce před polednem místního času v poušti blízko hranic s Jordánskem. Na místo se už dostaly záchranné a pátrací týmy, ale příčina pádu zatím nebyla zjištěna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

těžký transportní vrtulník CH-53 | Foto: USMC

Podle Pentagonu šlo o vrtulník CH-53 Sea Stallion, který je konstruován pro přepravu 37 lidí, ale na palubě se jich může stěsnat až 55. Pokud se počty mrtvých potvrdí, bude tato nehoda patřit k nejtragičtějším haváriím helikoptér v Iráku. Od začátku války k zemi jich americká armáda ztratila na 33. Dvě třetiny z tohoto počtu poslala k zemi nepřátelská střelba.

Při různých incidentech zemřelo v Iráku ve středu 36 amerických vojáků, celkový počet amerických obětí se přiblížil 1 400 a zraněných je více než 10 000. Problém v Iráku bude vyřešen, až tam sami Iráčané převeznou iniciativu a lidé uvidí pokrok, řekl dnes na tiskové konferenci v Bílém domě George Bush.

"Očekáváme, že k volbám půjde hodně Iráčanů. Je zřejmé, že někteří budou zastrašeni," řekl prezident Bush a zdůraznil, že průzkumy ukazují, že velká většina Iráčanů se chce voleb účastnit, někteří se cítí zastrašeni. Vyzval všechny, aby šli volit a bojovat s teroristy, kteří nemají nejlepší záměry s Iráčany, nemají pozitivní agendu, jasný pohled do budoucna a obávají se svobodné společnosti. Prezident Bush také ocenil spolupráci OSN a odhodlání premiéra Alávího volby uskutečnit.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme