Při incidentu v Londýně zasáhla 6 lidí chemikálie, policie z jejího vypuštění podezřívá 15letého mladíka

Šest lidí v Londýně skončilo v péči lékařů po zasažení neznámou škodlivou látkou. Podle britského listu The Sun mohlo jít o kyselinu, to ale policie nepotvrdila. Tekutinu údajně rozstřikovala skupina mužů u obchodního domu na východě města. Policisté podle BBC zadrželi jednoho z nich, kterého podezírají ze způsobení vážné újmy na zdraví. Útok podle nich nesouvisí s terorismem, uvedla agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohotovostní jednotky zasahují ve Stratford centru v Londýně | Zdroj: AP/ČTK

Látka unikla při hádce dvou skupin mužů, oznámil v neděli ráno portál britského listu Guardian.

Policie do obchodního centra dorazila v sobotu krátce před osmou hodinou večer místního času kvůli šarvátce dvou skupin mužů, při níž byla rozstříknuta "škodlivá látka". Všichni poté utekli.

Látkou, podle některých médií kyselinou, bylo zasaženo šest lidí. Tři z obětí musely být hospitalizovány. Nikdo z nich neutrpěl zranění, které by ho ohrožovalo na životě nebo ho do konce života poznamenalo.

Podle původních svědectví byli chemikálií zraněni lidé na různých místech. Předpokládalo se tudíž, že látka byla na nakupující stříkána náhodně. Policie však potvrdila, že zranění byla způsobena při zmíněném incidentu.

"To, co bylo zpočátku vnímáno jako několik náhodných útoků, se při bližším vyšetření ukázalo být jedním incidentem mezi dvěma skupinami mužů," uvedl vyšetřovatel Ade Adelekan.

Kvůli značnému nárůstu útoků kyselinou se v Británii v posledních měsících stále silněji ozývají hlasy požadující omezit dostupnost volně prodejných žíravin.

Tomáš Fiala, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme