Při izraelském útoku zahynulo osm Palestinců

Situace na Blízkém východě je opět dramatická. Izraelská armáda ostřelovala sídlo palestinské militantní organizace Hamas v Nábulusu. Při útoku bitevních vrtulníků přišlo o život osm Palestinců, asi 15 dalších bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu v Tel Avivu Michala Kotyka izraelská armáda opět nasadila bitevní vrtulníky a jejich rakety zasáhly místnosti v několikaposchoďové budově. Nacházeli se tam dva vedoucí představitelé radikálního fundamentalistického hnutí Hamas. Celkem přišlo o život osm lidí, mezi nimi také dva chlapci ve věku 8 a 10 let. Další z vůdců tohoto palestinského hnutí byl zabit v přestřelce na hranicích s pásmem Gazy. Vláda premiéra Šarona tak zřejmě uskutečňuje hrozbu, podle níž to bude samotný Izrael, kdo zakročí proti radikálním muslimům, pokud tak neučiní vláda Jásira Arafata. Šéf palestinské samosprávy Arafat v reakci na izraelský útok vyzval k vyslání mezinárodních pozorovatelů na palestinská území.

Marta Levorová, Michal Kotyk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme