Při izraelském útoku zahynulo osm Palestinců

Situace na Blízkém východě je opět dramatická. Izraelská armáda ostřelovala sídlo palestinské militantní organizace Hamas v Nábulusu. Při útoku bitevních vrtulníků přišlo o život osm Palestinců, asi 15 dalších bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu v Tel Avivu Michala Kotyka izraelská armáda opět nasadila bitevní vrtulníky a jejich rakety zasáhly místnosti v několikaposchoďové budově. Nacházeli se tam dva vedoucí představitelé radikálního fundamentalistického hnutí Hamas. Celkem přišlo o život osm lidí, mezi nimi také dva chlapci ve věku 8 a 10 let. Další z vůdců tohoto palestinského hnutí byl zabit v přestřelce na hranicích s pásmem Gazy. Vláda premiéra Šarona tak zřejmě uskutečňuje hrozbu, podle níž to bude samotný Izrael, kdo zakročí proti radikálním muslimům, pokud tak neučiní vláda Jásira Arafata. Šéf palestinské samosprávy Arafat v reakci na izraelský útok vyzval k vyslání mezinárodních pozorovatelů na palestinská území.

Marta Levorová, Michal Kotyk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme