Při leteckém neštěstí v Kazachstánu zahynulo 21 lidí

Při havárii dopravního letadla v Kazachstánu zahynulo 21 lidí. Stroj se zřítil nedaleko města Almaty, zřejmě kvůli špatnému počasí. Za poslední měsíc je to v Kazachstánu už druhá velká letecká katastrofa. V prosinci nepřežily pád vojenského letadla téměř tři desítky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranky zaparkované  nedalo místa pádu letadla kazašských aerolinek SCAT

Záchranky zaparkované nedalo místa pádu letadla kazašských aerolinek SCAT | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé v Kazachstánu označují za hlavní příčinu havárie letounu Challenger, který se zřítil během přistávacího manévru asi pět kilometrů od města Almaty, špatné povětrnostní podmínky.

V oblasti byla v době havárie hustá mlha a viditelnost jen v řádu desítek metrů. Při neštěstí zahynulo všech 16 cestujících i pět členů posádky.

Stroj, který letěl na vnitrostátní lince z města Kokšetau patřil soukromým kazašským aerolinkám SCAT.

Podle nich byl letoun technicky v pořádku a v kokpitu seděli zkušení piloti. Přesnější odpovědi na příčiny neštěstí by měla přinést analýza záznamů černých skříněk.

Za poslední měsíc jde v Kazachstánu už o druhou velkou leteckou katastrofu. V prosinci nepřežily pád vojenského letadla téměř tři desítky lidí.

Nejméně 20 mrtvých při letecké havárii v Kazachstánu | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme