Při leteckém neštěstí v Madridu zřejmě zahynulo přes 150 lidí

Španělská vláda vyhlásila třídenní smutek. Při leteckém neštěstí na madridském letišti Brajas zemřelo podle posledních odhadů 153 lidí. Dalších 19 lidí má těžká zranění. Podle svědků se při startu vznítil motor nebo zadní část letadla. To následně sjelo z ranveje a pohltily ho plameny. Podle záchranářů byl letoun společnosti Spanair nárazem a ohněm úplně zničen. Černá skříňka byla nalezena, její obsah ale zatím není znám. Stejně tak nejsou oficiální ani údaje o obětech a zraněných. Podle dostupných informací nebyl na palubě žádný Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchrnáři u madridského letiště Barajas | Zdroj: ČTK

Příčinou tragédie byla pravděpodobně porucha levého motoru, který začal ihned po startu hořet. Letadlo, které bylo požárem zcela zničeno, směřovalo z Madridu do Las Palmas na Kanárských ostrovech.

Terminál 4 madridského letiště Barajas je stále uzavřený, na místě zasahují hasiči a záchranné jednotky. Ty na místě postavily polní nemocnici.

Národnost pasažérů zatím není upřesněna. Podle českého ministerstva zahraničí není vyloučeno, že mezi cestujícími byli i Češi. Lidé, kteří postrádají své příbuzné v této destinaci, se mohou obrátit na diplomatickou linku na čísle 224 18 24 25. Linka funguje nepřetržitě.

Jde o nejhorší neštěstí, které se v Evropě stalo za poslední dva roky. Téměř na den přesně se před dvěma lety u ukrajinského Doněcku zřítil letoun se 170 lidmi na palubě. Nehodu tenkrát nepřežil nikdo.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme