Při leteckých přehlídkách v USA se zřítily tři letouny

Spojené státy zažily sérii smrtelných havárií malých letounů, které se na různých místech odehrály před očima veřejnosti. Po srážce televizních helikoptér, které v Arizoně sledovaly divokou policejní honičku, se zřítily tři letouny na leteckých show ve státech Ohio a Wisconsin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P-51D Mustang | Foto: Jiří Hošek

Na letecké show v Daytonu ve státě Ohio se zřítil před tisíci diváků letoun, který předváděl akrobatické kruhy s kouřovou stopou. V kritický moment totiž neměl při otočce dost prostoru a tvrdě dopadl na přistávací dráhu.

Těžce zraněný pilot Jim LeRoy zemřel, když se ho záchranáři snažili rychle dopravit do nemocnice helikoptérou. Zkušený LeRoy byl přitom nositelem nejlepších cen v leteckých akrobatických soutěžích.

Na největší světové show v Oskoshi ve Wisconsinu se do sebe při přistávání zaklesly dvě historické stíhačky Mustang z druhé světové války. Osmapadesátiletý pilot Gerald S. Beck v jednoho z nejlepších válečných letadel zahynul.

Druhý Mustang na přistávací dráze postavil na nos, ale pevná konstrukce historické stíhačky vydržela. Čtyřiadvacetiletý pilot Casey Odegaard vyvázl z dramatické havárie s lehčími zraněními.

Alexandr Pícha, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme