Při manifestaci hnutí Hamás došlo k výbuchu

V Gaze došlo k velkému výbuchu při vojenské manifestaci militantního Hnutí islámského odporu Hamás. Při explozi přišlo o život nejméně 19 Palestinců a dalších 80 jich bylo zraněno. Většina Palestinců z incidentu obviňuje Izrael.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci procházejí kontrolním stanovištěm v Kalandíi | Zdroj: ČTK

Na demonstraci, kde měli mít příslušníci Hamásu a Islámského džihádu naposledy v Gaze zbraně, došlo nečekaně k explozi. Podle palestinských zdrojů létalo nad místem shromáždění v uprchlickém táboře Džabalíja bezpilotní letadlo, ze kterého měla být údajně odpálena raketa.

Podle prvního hodnocení palestinského ministerstva vnitra, ale mělo jít o explozi výbušnin uvnitř shromáždění. Pravděpodobně se tedy jednalo o trhaviny Hamásu nebo Islámského džihádu.

V průběhu pátečního dne Islámský džihád odpálil na izraelské město nedaleko pásma Gazy řadu raket, což přispělo ke spekulacím o izraelském zásahu. Situace v regionu se tak okamžitě prudce vyostřila.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme