Při manifestaci hnutí Hamás došlo k výbuchu

V Gaze došlo k velkému výbuchu při vojenské manifestaci militantního Hnutí islámského odporu Hamás. Při explozi přišlo o život nejméně 19 Palestinců a dalších 80 jich bylo zraněno. Většina Palestinců z incidentu obviňuje Izrael.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci procházejí kontrolním stanovištěm v Kalandíi | Foto: ČTK/EPA

Na demonstraci, kde měli mít příslušníci Hamásu a Islámského džihádu naposledy v Gaze zbraně, došlo nečekaně k explozi. Podle palestinských zdrojů létalo nad místem shromáždění v uprchlickém táboře Džabalíja bezpilotní letadlo, ze kterého měla být údajně odpálena raketa.

Podle prvního hodnocení palestinského ministerstva vnitra, ale mělo jít o explozi výbušnin uvnitř shromáždění. Pravděpodobně se tedy jednalo o trhaviny Hamásu nebo Islámského džihádu.

V průběhu pátečního dne Islámský džihád odpálil na izraelské město nedaleko pásma Gazy řadu raket, což přispělo ke spekulacím o izraelském zásahu. Situace v regionu se tak okamžitě prudce vyostřila.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme