Při náletu syrské armády v provincii Rakka zahynuly podle opozice desítky lidí

Při leteckém útoku syrských vládních sil dostala zásah benzinová pumpa v provincii Rakka na severu Sýrie. Podle exilové opoziční Syrské organizace pro lidská práva, která působí ve Velké Británii, při tom zahynulo nejméně 54 lidí, jiné zdroje uvádějí až 150 mrtvých. Desítky dalších utrpěly zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boje v Sýrii | Zdroj: ČTK

Tragédii se dnes naopak vyhnulo dopravní letadlo, které se nedaleko Damašku dostalo ve vzduchu do kontaktu s armádním vrtulníkem.

Helikoptéra zasáhla záď letadla, když se řítila k zemi. Letadlo ale bezpečně přistálo a nikomu z 200 lidí na palubě se nic nestalo. Informaci ohlásila syrská státní televize. Opozice tvrdí, že vrtulník sestřelili její bojovníci.

V Sýrii už osmnáctým měsícem pokračuje povstání proti režimu dlouholetého prezidenta Bašára Asada. Podle syrské opozice si konflikt vyžádal více než 27 tisíc obětí, z velké části civilistů.

Boje v Sýrii pokračují. Rebelové prý u Damašku sestřelili armádní vrtulník

Číst článek


Zvětšit mapu

Jitka Malá, Silvie Třeslínová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme