Při nehodě slovenského autobusu v Chorvatsku zemřelo 14 lidí

Čtrnáct slovenských turistů nepřežilo nehodu autobusu v Chorvatsku. Dalších 30 osob utrpělo vážná zranění. Jde o největší autobusové neštěstí této sezóny u Jadranu. Radiožurnálu se podařilo zjistit, že v autobuse podle dostupných informací necestoval žádný český občan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda slovenského autobusu | Zdroj: ČTK

Slovenští turisté se vraceli z dovolené v Dalmácii, na dálnici Split-Záhřeb ale jejich autobus z dosud nezjištěných příčin prorazil svodidla a narazil do betonového mostního pilíře. Slovenský policejní přidělenec v Chorvatsku Radovan Kyselica řekl v televizi TA3, že cestující slyšeli, že praskla zadní guma, autobus se stal neovladatelným.

Při tragické nehodě zemřelo 14 lidí, 19 dalších cestujících bylo vážně zraněno a záchranáři je okamžitě převezli do nemocnic v Gospiči a Zdaru.

Vyšetřování chorvatské policie naznačuje, že autobus jel příliš rychle a řidiče mohl přepadnout mikrospánek, roli mohl sehrát i technický stav včetně defektu pneumatiky. Podle našich informací jde o největší autobusové neštěstí tohoto léta v Chorvatsku.

Veltel dálničních záchranářů uvedl, že k mrtvým a zraněným se museli prostříhávat doslova po centimetrech. Havarovaný autobuds vezl převážně důchodce z Košic na dovolenou.

Milan Kopp, Dušan Valenta, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme