Při nehodě v Kuvajtu se zranili čtyři čeští vojáci

Jednoho těžce a tři lehce zraněné si vyžádala páteční dopravní nehoda českých vojenských policistů v Kuvajtu. Řidič vojenského Land Roveru kvůli defektu pneumatiky ztratil kontrolu nad vozidlem, které se převrátilo na bok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naši vojáci | Foto: Armáda ČR

Všichni čtyři čeští vojáci byli po nehodě převezeni do nemocnice v Kuvajt City, tři lehce zranění mohli být později propuštěni. "Zdravotní stav těžce zraněného vojáka je stále hodnocen jako velmi vážný," řekl Radiožurnálu tiskový mluvčí ministerstva obrany Petr Sýkora.

Mluvčí doplnil, že jeden z lehce zraněných vojáků při nehodě utrpěl lehký otřes mozku, další dva pohmožděniny a povrchová zranění. Propuštěné vojáky budou mít pod dozorem lékaři vojenské polní nemocnice na základně českého kontingentu v Iráku. Armáda o nehodě informovala rodinné příslušníky vojáků.

Česká republika má v jižním Iráku u kuvajtských hranic necelou stovku vojenských policistů. Jejich úkolem je výcvik příslušníků místních bezpečnostních složek na základně Šaíba a policejní akademii Az Zubajr. Kromě nich v oblasti působí malý tým českých lékařů a zdravotních sester.

Martin Hromádka, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme