Při nepokojích na ostrově Lampedusa se střetli migranti s policií

Na italském ostrově Lampedusa se teprve v posledních hodinách podařilo uhasit vzpouru tuniských migrantů, kterou provázely srážky s policisty. K nepokojům došlo poté, co migranti včera zapálili dvě budovy imigračního centra na ostrově na protest proti repatriacím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská pobřežní stráž zachytila loď s běženci ze severní Afriky u ostrova Lampedusa | Zdroj: ČTK

Několik desítek lidí včetně policistů muselo vyhledat ošetření v nemocnici. Lampedusané také napadli reportéry několika televizí.

Na ostrově došlo k ostrým srážkám mezi tuniskými migranty a místními lidmi, když se migranti pokusili zapálit přístavní čerpací stanici za pomoci plynových lahví donesených z migračního centra.

Došlo k ostrým střetům. Házení kamenů a srážky zastavila teprve policie. Místní lidé pak donutili imigranty, kteří se v noci rozprchli po ostrově, k návratu do centra.

Na 400 migrantů z původních 1500 už bylo převezeno na pevninu. Během zítřka by se mělo centrum vyprázdnit.

Ministr vnitra Maroni prohlásil, že repatriace tuniských nelegálních imigrantů budou pokračovat podle dohody s tuniskou vládou.

Vědunka Lunardi, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme