Při nepokojích v Sýrii bylo zabito nejméně 24 lidí

Nejméně 24 lidí zabili syrští policisté u jihosyrského města Derá. Snažili se tam zastavit vesničany, kteří se chtěli připojit k protivládním demonstracím. Derá je jedno z hlavních ohnisek nepokojů v Sýrii. Syrská státní televize incident popisuje jako zákrok proti ozbrojeným teroristům. Svědci ale popisují, že se jedná o běžné občany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nepokojích v Sýrii bylo zabito nejméně 15 lidí | Zdroj: Reuters

Demonstrovalo se také v jiných městech. Například ulicemi syrské metropole pochodovalo 10 tisíc lidí, kteří chtěli vyjádřit podporu lidem v Derá.

Márnice ve městě Derá hlásí, že do ní dnes dorazilo přes 80 mrtvých těl, včetně žen a dětí. Podle aktivistů na ochranu lidských práv je měli zabít vládní vojáci.

Násilné protesty trvají v Sýrii už asi měsíc a vyžádaly si nejméně pět stovek obětí.

Nové sankce proti Sýrii se chystá oznámit Bílý dům. Směřovat by měly proti lidem a skupinám napojeným na tamní vládu prezidenta Bašára Asada. Jednat by se mělo o pětici jedinců nebo subjektů porušujících lidská práva. Jejich identitu zatím diplomaté nezveřejnili.

Násilné akce dnes v Ženevě odsoudila také agentura OSN pro lidská práva.

Adéla Havránková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme