Při nočním požáru domu na severu Paříže zahynulo osm lidí

Při požáru domu na severu Paříže zahynulo osm lidí. Mezi nimi i dvě děti. Podle hasičů se plameny rozšířily ze schodiště do jednotlivých bytů. Příčinu požáru vyšetřují policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dohašují dům v ulici Myrha v Paříži | Zdroj: Reuters

Požár vypukl v půl páté ráno v pětiposchoďovém domě v ulici Myrha v 18. obvodu nedaleko Montmartru a severního nádraží. V části, kde žijí sociálně slabší obyvatelé Paříže a přistěhovalci.

Oheň hasila stovka hasičů. Mluvčí prefekta potvrdil, že o život přišlo osm lidí. Dva lidé se rozhodli k zoufalému činu a vyskočili z okna. Skok však nepřežili. Další dva dospělí a dvě děti se zranili, píše francouzský Le Monde.

Policisté zatím neupřesnili příčinu požáru. Mezi vyšetřovacími verzemi je ale i to, že požár mohl někdo založit úmyslně.

Hasiče totiž lidé museli zavolat během noci na stejné místo dvakrát. Nejprve kvůli menšímu požáru časně ráno. O dvě hodiny později pak museli hasiči přijet znovu k mnohem většímu ohni.

Na místo tragédie kromě policejního prefekta Michela Cadota, dorazili také ministr vnitra Bernard Cazeneuve a starostka Paříže Anne Hidalgová.

Jan Šmíd, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme