Při odsunu osadníků z Kfar Daromu byly zraněny desítky policistů a vojáků

Izraelská armáda zlikvidovala zatím největší odpor osadníků odmítajících opustit pásmo Gazy. Problémy měli vojáci a policisté hlavně v osadách Neve Dekalim a Kfar Darom, kde se lidé zabarikádovali v synagogách. V Neve Dekalimu museli vynášet na 1500 osadníků, na největší odpor narazili v Kfar Daromu. Obě osady se už podařilo vyklidit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v Kfar Daromu došlo i na vodní děla | Foto: ČTK/EPA

V Kfar Daromu museli policisté a vojáci použít podle očitých svědků vodní děla a také ocelové klece. Ty přenesli na střechu synagogy, kde se zabarikádovali osadníci odmítající evakuaci. Právě v této osadě byl odpor proti vystěhování nejsilnější. Podle izraelské televize bylo zraněno 25 policistů, deset vojáků a osm civilistů.

V největší židovské osadě Neve Dekalim vojáci a policisté nuceně evakuovali dosud největší množství osadníků a odpůrců vyklizení pásma Gazy. Podle informací Českého rozhlasu z vysokých armádních zdrojů budou zřejmě všichni židovští osadníci evakuováni do úterý. Další likvidace domů a vojenských zařízení by měla skončit do šesti týdnů.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme