Při odsunu osadníků z Kfar Daromu byly zraněny desítky policistů a vojáků

Izraelská armáda zlikvidovala zatím největší odpor osadníků odmítajících opustit pásmo Gazy. Problémy měli vojáci a policisté hlavně v osadách Neve Dekalim a Kfar Darom, kde se lidé zabarikádovali v synagogách. V Neve Dekalimu museli vynášet na 1500 osadníků, na největší odpor narazili v Kfar Daromu. Obě osady se už podařilo vyklidit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v Kfar Daromu došlo i na vodní děla | Zdroj: ČTK

V Kfar Daromu museli policisté a vojáci použít podle očitých svědků vodní děla a také ocelové klece. Ty přenesli na střechu synagogy, kde se zabarikádovali osadníci odmítající evakuaci. Právě v této osadě byl odpor proti vystěhování nejsilnější. Podle izraelské televize bylo zraněno 25 policistů, deset vojáků a osm civilistů.

V největší židovské osadě Neve Dekalim vojáci a policisté nuceně evakuovali dosud největší množství osadníků a odpůrců vyklizení pásma Gazy. Podle informací Českého rozhlasu z vysokých armádních zdrojů budou zřejmě všichni židovští osadníci evakuováni do úterý. Další likvidace domů a vojenských zařízení by měla skončit do šesti týdnů.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme