Při odtahování trajektu Norman Atlantic zemřeli dva námořníci

Dva albánští námořníci zemřeli při pokusu o odtažení trajektu Norman Atlantic. Ten zachvátil v neděli požár, při kterém zemřelo nejméně 11 lidí. Celkový počet obětí ale může být daleko vyšší. Úřady totiž stále neví, kolik lidí bylo ve chvíli neštěstí na palubě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ohořelý trup trajektu Norman Atlantic

ohořelý trup trajektu Norman Atlantic | Zdroj: ČTK

Evakuace lodi byla chaotická. Cestující na záchranu čekali za větru a silného deště několik hodin.

„Byla jsem ráda, když mě zachránili po téměř 24 hodinách. To je dost času na to přemýšlet o tom, jestli zemřete, nebo ne,“ řekla jedna z cestujících.

Stále není jasné, kolik lidí v době neštěstí na palubě bylo. Záchranáři sice z trajektu vyzvedli 427 lidí. 80 z nich ale vůbec nebylo na seznamu pasažérů. Někteří totiž mohli mít jen rezervaci a do lodi vůbec nenastoupili.

Podle italského prokurátora Giuseppe Volpeho bylo na palubě 499 lidí, včetně 18 ilegálních imigrantů. Osud zbylých dvaašedesáti pasažérů tak zůstává nejasný.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme