Při osvobozování ruského letadla tři mrtví

Při osvobozování ruského letadla TU-154, se kterým únosci přistáli ve čtvrtek ve svatém městě Medína v Saudské Arábii, byly zabity tři osoby. Několik dalších bylo zraněno.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle saúdských lékařů byl při útoku speciálních vojenských jednotek zastřeleni dva muži a jedna žena byla únosci ubodána k smrti. Více než 120 ostatních rukojmích bylo propuštěno, několik z nich utrpělo zranění. Podle oficiálních zdrojů bylo dnes ráno propuštěno více než 47 rukojmích, z nichž pět potřebovalo nemocniční ošetření. Mezi nimi byla také letuška, která při roztržce s únosci během letu utrpěla bodné rány v oblasti břicha.

Unesené letadlo přistálo ve svatém městě Medina, kam mají vstup povolen pouze muslimové. Saúdský krizový štáb prohlásil, že bude s ohledem na zdraví cestující vyjednávat cestou nejmenšího odporu.

Moskva chce soudit únosce dopravního letadla a snaží se o jejich vydání. Podle vyjádření náměstka ministra zahraničí mohou být s vydáním únosců ruského letadla problémy, protože Rusko nemá se Saúdskou Arábií příslušné dohody o vydávání osob v podobných případech. Na povolení k přeletu území Egypta a Saúdské Arábie čeká stále zvláštní letoun IL-62, který už měl vyletět pro cestující a posádku osvobozeného letadla.

Kancelář pomocníka ruského prezidenta potvrdila smrt 28leté letušky Vnukovských aerolinií, která přišla o život v době útoku saúdskoarabské zvláštní jednotky Představitel letecké společnosti obvinil v televizi RTR z odpovědnosti neprofesionálně si podle něj počínající příslušníky zvláštních sil Saúdské Arábie. Předběžné šetření naznačuje, že dva z únosců měli patřit ke známému čečenskému klanu Arkajevových.

Markéta Kaclová, Petr Voldán, Simona Hejlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme