Při osvobozování ruského letadla tři mrtví

Při osvobozování ruského letadla TU-154, se kterým únosci přistáli ve čtvrtek ve svatém městě Medína v Saudské Arábii, byly zabity tři osoby. Několik dalších bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle saúdských lékařů byl při útoku speciálních vojenských jednotek zastřeleni dva muži a jedna žena byla únosci ubodána k smrti. Více než 120 ostatních rukojmích bylo propuštěno, několik z nich utrpělo zranění. Podle oficiálních zdrojů bylo dnes ráno propuštěno více než 47 rukojmích, z nichž pět potřebovalo nemocniční ošetření. Mezi nimi byla také letuška, která při roztržce s únosci během letu utrpěla bodné rány v oblasti břicha.

Unesené letadlo přistálo ve svatém městě Medina, kam mají vstup povolen pouze muslimové. Saúdský krizový štáb prohlásil, že bude s ohledem na zdraví cestující vyjednávat cestou nejmenšího odporu.

Moskva chce soudit únosce dopravního letadla a snaží se o jejich vydání. Podle vyjádření náměstka ministra zahraničí mohou být s vydáním únosců ruského letadla problémy, protože Rusko nemá se Saúdskou Arábií příslušné dohody o vydávání osob v podobných případech. Na povolení k přeletu území Egypta a Saúdské Arábie čeká stále zvláštní letoun IL-62, který už měl vyletět pro cestující a posádku osvobozeného letadla.

Kancelář pomocníka ruského prezidenta potvrdila smrt 28leté letušky Vnukovských aerolinií, která přišla o život v době útoku saúdskoarabské zvláštní jednotky Představitel letecké společnosti obvinil v televizi RTR z odpovědnosti neprofesionálně si podle něj počínající příslušníky zvláštních sil Saúdské Arábie. Předběžné šetření naznačuje, že dva z únosců měli patřit ke známému čečenskému klanu Arkajevových.

Markéta Kaclová, Petr Voldán, Simona Hejlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme