Při pádu amerického letadla v Afghánistánu zemřelo 11 lidí. Sestřelili jsme ho, tvrdí Tálibán

Celkem 11 lidí zemřelo při pádu transportního letadla americké armády C-130 Hercules, které se po půlnoci zřítilo u letiště v afghánském Dželálábádu. Informoval o tom mluvčí americké armády. Příčina havárie zatím není známá. Podle armádních informací nebyla hlášena žádná nepřátelská střelba, která by mohla pád stroje způsobit. Radikální islamistické hnutí Tálibán tvrdí, že letoun sestřelili jeho bojovníci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké transportní letadlo C-130 Hercules (ilustrační foto)

Americké transportní letadlo C-130 Hercules (ilustrační foto) | Foto: US Air Force | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0,©

K pádu letadla došlo dnes půl hodiny po půlnoci. Mezi mrtvými je šest vojáků a pět civilistů pracujících pro spojenecké síly v zemi. Žádná nepřátelská střelba, která by mohla pád zapříčinit, nebyla podle mluvčího z místa hlášena.

Radikálové však na twitteru uvedli, že pád letadla je jejich dílem. "Naši mudžahedíni sestřelili americký čtyřmotorový stroj v Dželálábádu," napsal podle agentury AFP mluvčí hnutí.

Americká armáda příčinu pádu nevysvětlila, v současnosti prý provádí vyšetřování.

Tálibán minulý týden zaznamenal největší úspěch za mnoho let, když se mu podařilo dobýt významné město Kunduz. Armáda však nad jeho většinou údajně ve čtvrtek získala opět kontrolu.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme