Při plavbě na jezeře se utopilo 21 seniorů

Jedenadvacet mrtvých si vyžádalo lodní neštěstí na jezeře severně od New Yorku. Malý člun s výletníky se potopil poté, co jej odhodila větší loď plující příliš blízko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezero Niegocin | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Na palubě asi dvanáct metrů dlouhého člunu Ethan Allen společnosti Shoreline Cruises bylo 49 důchodců. Senioři si vyjeli na zábavní plavbu po jezeře George, asi 80 kilometrů severně od města Albany v pohoří Adirondack Mountains.

Neštěstí se podle mluvčího místní policie Larryho Clevelanda seběhlo tak rychle, že si pasažéři nestihli obléct záchranné vesty. Někteří z nich údajně chodili o berlích nebo byli upoutáni na vozík a nemohli se snadno pohybovat. Kapitán plavidla údajně nehodu přežil.

Policie vyšetřuje, jestli neštěstí skutečně zavinila loď Mohican, plující kolem člunu s výletníky. Počasí zřejmě příčinou tragédie nebylo. V oblasti vládlo bezvětrné a slunečné počasí. Podle místních médií se člun potopil jen 15-30 metrů od břehu v 15:00 newyorského času (20:00 SELČ). Voda v jezeře měla teplotu zhruba 20 stupňů Celsia.

Hlídkové čluny na místo dorazily během několika minut. Mezitím už ale pasažéry z vody zachraňovali ostatní svědci události, kteří pluli kolem na svých člunech. Promáčení a šokovaní přeživší byli převezeni do nemocnice, ale jen šest z nich údajně potřebovalo lékařské ošetření. Záchranáři těla mrtvých položili na břeh jezera a policie lokalitu uzavřela od okolí.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme