Při pochodu oranžistů letos panoval klid

Pochod protestantských oranžistů v severoirském Drumcree u Portadownu se dnes - poprvé po čtyřech letech - obešel bez nepokojů. Několik set členů Oranžského řádu respektovalo zákaz pochodu po ulici Garvaghy Road, kde žijí převážně katolíci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu ve Spojeném království Milan Kocourek, stovky členů řádu v černých oblecích a buřinkách po ukončení mše v místním farním kostelu došly v průvodu k policejnímu kordonu u mostu v blízkosti ulice Garvaghy Road. Veliteli útvaru odevzdali protestní dopis. Oranžisté považují zákaz pochodu po Garvaghy Road za porušení svého práva volně se pohybovat po vozovce Jejího Veličenstva. Nicméně jejich pochod se obešel bez jakýchkoli násilných incidentů. Oranžistům se za to dostalo uznání místních občanů i politické reprezentace. Úřady nyní s dávkou optimismu posuzují vyhlídky na plánovaný hlavní pochod členů Oranžského řádu 12. července v Londonderry.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme