Při policejním cvičení v Berlíně se srazily dva vrtulníky. Jeden z pilotů nepřežil

V Berlíně u Olympijského stadionu došlo k tragické nehodě vrtulníků. Srazily se při nácviku zásahu proti fotbalovým chuligánům. Jeden z pilotů neštěstí nepřežil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda vrtulníků v Berlíně. | Zdroj: Reuters

„Máme cvičení, jehož součástí je i přeprava našich sil helikoptérami. Neštěstí zřejmě zavinila nešťastná náhoda,“ řekl policejní prezident Striethoerster.

Akce se účastnily tři vrtulníky. V tu chvíli u olympijského stadionu hustě sněžilo, foukal vítr, byla velmi špatná viditelnost.

V okamžiku, kdy dva stroje přistávaly, vytvořily tak hustou clonu, připomínající sněhovou bouři, že třetí vrtulník, který byl nad nimi, ztratil orientaci, zavadil o vrtulník pod sebou a oba stroje se pak z malé výšky zřítily.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodě informovala berlínská zpravodajka Českého rozhlasu Klára Stejskalová.

Úřady zatím neoznámily, kolik lidí při srážce ve vrtulnících bylo. Šlo o vrtulník Puma, kde je 21 míst a helikoptéra EC s 15 místy. Pro jednoho z pilotů přišla pomoc už pozdě. Dále se mluví o větším počtu lehčeji zraněných a policistech, kteří utrpěli traumatický šok.

Účast pozůstalým vyjádřil ministr vnitra Friedrich, který na místo nehody dorazil. Případ vyšetřuje spolkový letecký úřad. Ten zatím nevyloučil ani technickou závadu, i když je méně pravděpodobná. K požáru naštěstí nedošlo.Výsledky budou známy za několik týdnů.

Zatím není jasné, proč se cvičení navzdory špatnému počasí konalo.

Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme