Při požáru baru v Rouenu zemřelo 13 lidí, další se přiotrávili

Třináct mrtvých si v časných ranních hodinách vyžádal požár baru Le Cuba Libre v severofrancouzském Rouenu. Dalších šest osob se přiotrávilo, jeden z nich je v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou lidé ve věku od 18 do 25 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár baru ve francouzském Rouen zavinil narozeninový dort. Svíčky na něm zapálily izolační materiál na stropě suterénu | Foto: Reuters

Požár podle úřadů vypukl nešťastnou náhodou. Izolační materiál proti hluku upevněný na stropě zřejmě zapálily svíčky z narozeninového dortu.

Podle svědků, kterým se z baru podařilo uniknout, se bar vznítil velmi rychle. „Řekla jsem kamarádce, abychom si šly sednout na terasu. Zrovna jsem si sedala a najednou se rozhořel oheň. Viděli jsme kouř a plameny, rozbitou vitrínu i židle. Měli jsme strach, utíkali jsme pryč," popsala francouzská svědkyně.

Hasičům se podařilo oheň zlikvidovat asi během půl hodiny. Původní zprávy hovořily o výbuchu, policie ale tuto spekulaci vyvrátila. Policie teď pokračuje ve vyšetřování tragédie.

Před necelými dvěma týdny zavraždili blízko Rouenu islámští extremisté kněze Jacquese Hamela. Minulý týden proběhl v rouenské katedrále jeho pohřeb.

Lidé nosí na místo požáru květiny | Foto: Reuters

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme