Při požáru dílny pro hendikepované uhořelo v Německu 14 lidí

Nejméně 14 obětí si vyžádal požár v dílně pro hendikepované na jihozápadě Německa. Sedm dalších lidí je zraněných. Za vše podle policie může exploze ve skladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči u požáru dílny pro handicapované ve městě Titisee-Neustadt | Zdroj: Reuters

K neštěstí došlo ve městečku Titisee-Neustadt ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Podle německých médií jsou na místě ještě stále záchranáři, z budovy totiž ještě stále stoupá dým. Navíc se pohřešují tři lidé.

Hasiči ihned po příjezdu museli z dílny plné kouře hendikepované i jejich asistenty vyvést v kyslíkových maskách.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neštěstí informovala zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Klára Stejskalová

Podle všeho požár odstartovala exploze, konkrétně v dílně, kde se zpracovávalo dřevo. Zatím není jasné, jestli v místnosti, kde došlo k výbuchu, byly uskladněné i chemikálie.

V charitativním zařízení pracuje asi 120 lidí s různými postiženími a mezi oběťmi požáru jsou chovanci i jejich ošetřovatelé.

Kromě 14 obětí si požár vyžádal několik zranění, ale nikdo už není v ohrožení života. Podle šéfa záchranářů operaci komplikovalo i to, že vzhledem ke svému postižení nereagovali chovanci racionálně.

Na místo dorazil i tým psychologů. Chráněnci ústavu byli převezeni do obdobného zařízení, kde je jim věnována zvýšená péče.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme