Při požáru lanovky nejméně tři mrtví

Požár, který zachvátil dnes dopoledne v Rakousku lanovku vedoucí na horu Kitzsteinhorn, si vyžádal už nejméně tři lidské životy a 15 zraněných. Oznámili to pracovníci Červeného kříže ze Salcburku, nicméně panují obavy, že počet obětí může být mnohem vyšší. Starosta Kaprunu, z něhož lanovka na horu vede, původně uvedl, že by v soupravě lanové dráhy by mohlo být stále uvězněno na 140 osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maximální kapacita soupravy je 180 lidí a vzhledem ke krásnému počasí se dá počítat s tím, že vozy byly plně obsazeny. Zatím panuje nejistota jak ohledně počtu cestujících, tak počtu lidí, kteří se stačili buďto sami nebo s pomocí zachránit. Zatím byli vyneseni tři mrtví a 15 lehce zraněných.

Požár, jehož příčiny zatím nejsou jasné, vypukl mezi 09:00 a 09:30 hodin asi 600 metrů hluboko v jednom z tunelů dráhy.

3203 metrů vysoký Kitzsteinhorn leží asi 100 kilometrů jihozápadně od Salcburku a je oblíbeným lyžařským centrem. Lanová dráha vede z Kaprunského údolí do alpského střediska ve výšce 2450 metrů, je dlouhá 3800 metrů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme