Při požáru lanovky nejméně tři mrtví

Požár, který zachvátil dnes dopoledne v Rakousku lanovku vedoucí na horu Kitzsteinhorn, si vyžádal už nejméně tři lidské životy a 15 zraněných. Oznámili to pracovníci Červeného kříže ze Salcburku, nicméně panují obavy, že počet obětí může být mnohem vyšší. Starosta Kaprunu, z něhož lanovka na horu vede, původně uvedl, že by v soupravě lanové dráhy by mohlo být stále uvězněno na 140 osob.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maximální kapacita soupravy je 180 lidí a vzhledem ke krásnému počasí se dá počítat s tím, že vozy byly plně obsazeny. Zatím panuje nejistota jak ohledně počtu cestujících, tak počtu lidí, kteří se stačili buďto sami nebo s pomocí zachránit. Zatím byli vyneseni tři mrtví a 15 lehce zraněných.

Požár, jehož příčiny zatím nejsou jasné, vypukl mezi 09:00 a 09:30 hodin asi 600 metrů hluboko v jednom z tunelů dráhy.

3203 metrů vysoký Kitzsteinhorn leží asi 100 kilometrů jihozápadně od Salcburku a je oblíbeným lyžařským centrem. Lanová dráha vede z Kaprunského údolí do alpského střediska ve výšce 2450 metrů, je dlouhá 3800 metrů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme