Při požáru obytného domu v Berlíně zahynulo devět lidí

Devět lidí zahynulo v noci při velkém požáru obytného domu v berlínské čtvrti Moabit. Mezi oběťmi je i pět dětí, dalších sedm lidí utrpělo zranění. Podle prvních poznatků dospěli hasiči k závěru, že požár někdo založil úmyslně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár | Foto: AFP

Pachatel nebo pachatelé zřejmě zapálili v přízemí pětipatrového činžovního domu uložené kočárky a částečně dřevěným schodištěm se pak oheň rychle šířil vzhůru.

Podle šéfa berlínských hasičů Albrechta Broemmeho je tento požár co do počtu obětí největší v Berlíně od konce druhé světové války. Hlavním důvodem tak velkého počtu mrtvých jsou podle něj jazykové problémy.

V domě totiž bydleli vesměs lidé arabského původu, kteří pokynům hasičů a policie nerozuměli a proto je ignorovali. "Místo aby zůstali doma, kde byli méně ohroženi, snažili se uniknout po schodišti. Tam ale bylo evidentně ohnisko požáru vyvíjející silně jedovatý dým. Řada obyvatel tak snahou uniknout po schodišti vběhla smrti do náručí," uvedl Broemme.

Pouze tři mrtví byli nalezeni v bytě nejblíže k ohnisku požáru, dalších pět na schodišti. Ošetřeno muselo být 43 obyvatel domu, vesměs na lehčí otravu z nadýchání kouře. Oheň se podařilo uhasit poměrně rychle.

Jana Petrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme