Při požáru obytného domu v Kuvajtu zemřelo 41 lidí, dalších 40 je v nemocnicích. Příčina známá není

Při požáru, který vypukl ve středu časně ráno v obytném domě ve městě Mandžaf blízko kuvajtské metropole, si vyžádal 41 obětí, uvedl podle agentury Reuters místopředseda kuvajtské vlády. Policie o něco dříve hovořila o nejméně 35 mrtvých. Čtyři desítky lidí skončily v nemocnici. Mezi oběťmi jsou podle některých zdrojů zejména pracovníci z Malajsie.

Mandžaf (Kuvajt) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár už mají hasiči pod kontrolou, jeho příčina zatím není známá

Požár už mají hasiči pod kontrolou, jeho příčina zatím není známá | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

Informaci o požáru dostali místní hasiči v šest ráno kuvajtského času (pět hodin SELČ). „V budově bydlel velký počet pracovníků, desítky se jich podařilo zachránit, ale bohužel mnozí zemřeli,“ řekl velitel místní policie podle Reuters kuvajtské televizi.

„Neustále varujeme, aby v bytech nepřebývalo společně příliš mnoho dělníků,“ dodal policejní důstojník, aniž by specifikoval národnost obětí či sektor, v němž tito lidé pracovali.

Podle kuvajtského ministerstva zdravotnictví byly po požáru hospitalizovány čtyři desítky lidí. Požár už mají hasiči pod kontrolou, jeho příčina zatím není známá.

Na sociálních sítích se objevily záběry z místa požáru, na nichž je vidět oheň i hustý černý dým stoupající několika patry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme