Při požáru v bukurešťském hudebním klubu zemřelo nejméně 27 lidí, desítky zraněných

Nejméně 27 lidí přišlo včera o život při explozi a následném požáru v hudebním klubu v rumunské metropoli Bukurešti. Dalších 180 osob utrpělo zranění a bylo rozvezeno do nejbližších nemocnic, oznámil dnes rumunský ministr vnitra Gabriel Oprea. Podle televize CNN, která se odvolává na policii, je mrtvých již 36 a zraněných 145.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zranění byli rozvezeni do několika bukurešťských nemocnic | Zdroj: Reuters

Podle různých zdrojů bylo v klubu kolem 200 až 400 lidí, kteří přišli na představení metalové skupiny Goodbye to Gravity. To provázela pyrotechnická show, při níž podle některých svědků došlo k explozi a následnému vznícení polystyrenové dekorace na pódiu.

Podle jiných informací zachvátily plameny obložení zvukové izolace, které na lidi padalo ze zdi i ze stropu.

Sál zaplnil hustým dým, ve kterém se nedalo dýchat, a mnozí návštěvníci omdlévali. Spousta jich utrpěla popáleniny různého stupně, řada lidí přišla o vlasy. „Vypukl naprostý chaos, lidé po sobě šlapali,“ řekl jeden z účastníků akce televizi Digi 24.

Záchranáři zasahovali po explozi a následném požáru v diskotéce v Bukurešti

Hosté prchající v panice ucpali podle agentury DPA jeden ze dvou východů, který byl jako jediný průchozí. Na místě zasahovalo asi 60 sanitek.

Rumunský ministr zdravotnictví Nicolae Banicoiu vyzval obyvatele metropole, aby darovali krev a pomohli tak zraněným.

„Hluboký zármutek nad tragickou událostí“ vyjádřil na své facebookové stránce rumunský prezident Klaus Iohannis. „Je to velmi smutný den pro nás pro všechny, pro náš národ a pro mě osobně,“ dodal.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme