Při požáru v chilské věznici uhořelo přes 80 trestanců

Při požáru věznice v chilském hlavním městě Santiagu uhořelo 81 vězňů. Další utrpěli zranění, někteří jsou v ohrožení života. Zranění jsou i mezi hasiči a dozorci. Úřady se teď budou snažit mrtvé identifikovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chile | Foto: Kateřina Křenová

Plameny zachvátily čtvrté patro věznice San Miguel na jihu chilské metropole brzy ráno místního času. Požár nahlásila na tísňovou linku osoba ze soukromého mobilního čísla. Stovky vězňů záchranáři evakuovali na sportovní hřiště uvnitř věznice.

Přehrát

00:00 / 00:00

O požáru v chilské věznici mluvil ve Stalo se dnes David Koubek

Podle informací televize Canal13 pustili dozorci hasiče do věznice hodinu po příjezdu prvního auta, - až poté, co dorazila i zásahová vězeňská jednotka. Příčina požáru se vyšetřuje. Policie ale informovala, že oheň vypukl po bitce dvou znepřátelených gangů, při které zapalovali matrace

Podle místních médií bylo ve věznici možná i víc než dvakrát tolik trestanců, než je její kapacita. Chile má jeden z nejvyšších počtů vězňů na obyvatele na celém kontinentu.

Uvnitř věznice je prý už teď klid, ale chaos vypukl před ní, kam přišla příbuzných trestanců - dožadují se informací o nich, a někteří si stěžují, že zásah hasičů byl pomalý, dokonce napadali i některé funkcionáře i politiky, kteří na místo přijeli. Vše se bude tedy teprve vyšetřovat, a úřady také budou muset identifikovat mrtvé, aby zjistili, jestli to jsou opravdu jen vězni.

Milan Kopp, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme