Při požáru v pařížském hotelu zemřelo 20 lidí

Levný hotýlek v centru Paříže, využívaný hlavně Afričany, zachvátil v noci na dnešek ničivý požár. I přes rychlý zásah hasičů lehla plně obsazená budova popelem. Podle dosavadních zpráv zahynulo při neštěstí nejméně 20 osob, z toho sedm malých dětí. Dalších 11 lidí bylo zraněno těžce a přes 40 jich utrpělo lehká zranění. Bilance však ještě není definitivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel v plamenech | Zdroj: ČTK

Na vysokém počtu obětí se podepsalo to, že starý hotýlek neměl nouzové schodiště a požár, který vypukl v 1. patře, se velice rychle rozšířil do horních pater. Mnozí lidé se před živlem snažili zachránit skokem z okna.

Ranní požár byl nejtragičtější v Evropě za poslední více než tři roky. Podle policie není mezi oběťmi žádný český občan. Pařížská radnice využívala hotel k přechodnému ubytování cizinců, kteří žádali o povolení k pobytu. V době neštěstí tam bydlelo 76 lidí, hlavně ze Senegalu, Pobřeží slonoviny a Tuniska, ale i několik Portugalců, Ukrajinců a Američanů.

Marika Táborská, Jiří Slavíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme