Při požáru v polském chudobinci zahynulo nejméně 21 lidí

Požár v ubytovně pro bezdomovce a pro sociálně slabé rodiny v Kameni Pomořském na severozápadě Polska si vyžádal nejméně 21 obětí včetně šesti dětí a víc než 20 zraněných. Navíc se ještě pohřešuje 11 obyvatel ubytovny. Podle svědků neštěstí rodiče vyhazovali děti z oken dolů chytajícím hasičům, a pak se pokoušeli sami přeskočit šlehající plameny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Shořelá ubytovna v polském městečku Kamien Pomorski | Zdroj: ČTK

Požár v třípatrové ubytovně vypukl před jednou hodinou v noci. Hasiči byli na místě prakticky okamžitě, prvních sedm záchranářů z nedaleké stanice do tří minut po ohlášení požáru. Oheň se jim ale podařilo uhasit až ráno. Nejdřív pomáhali těm, kteří se před požárem snažili zachránit skokem z okna. Zranění mají kromě popálenin také četné zlomeniny - v péči lékařů je i osmiměsíční dítě.

Příčinu požáru vyšetřuje prokuratura - mohl to zavinit špatný technický stav budovy, pocházející ze 70. let minulého století, nebo člověk, který usnul s posteli s cigaretou, jak už se v minulosti v této ubytovně dvakrát stalo. Její dvě horní patra byla z hořlavých materiálů, ze dřeva a kovových prvků. Částečně se zřítila do betonového přízemí. V době neštěstí tam žilo 77 lidí, z nich bylo hodně žen a dětí.

Na místě tragédie řekl premiér Donald Tusk, že plameny se šířily rychlostí, která znemožnila okamžitou pomoc. Prezident Lech Kaczyński vyhlásil od půlnoci v Polsku třídenní státní smutek.

Oheň zabíjel i dříve:
Jižní Austrálie stále zápasí s katastrofálními požáry
Požár v domově důchodců na severu Ruska si vyžádal 23 obětí
Při požáru v nočním klubu v Bangkoku zahynuly desítky lidí
Při srážce cisterny s dodávkou uhořeli dva lidé
Až 20 lidí uhořelo při požáru autobusu v severním Německu

Martin Dorazín, Marika Táborská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme