Při přestřelce v Grozném zabito pět studentů

Pět studentů a jeden univerzitní asistent zemřeli v čečenské metropoli Groznyj při přestřelce čečenských separatistů a ruských techniků zneškodňujících miny v okolí zdejší univerzity. Jak informoval mluvčí ruské vlády, o život přišel také jeden ruský voják a čtyři další byli zraněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští vojáci a technici v Grozném dnes prohledávali budovy a komunikace v okolí místní univerzity, kde pátrali po nášlapných minách, když na ně čečenští povstalci zahájili palbu z granátometů z několika směrů. Při následné přestřelce zabili Rusové několik čečenských bojovníků. Přesný počet obětí na čečenské straně ale podle Makejeva není známý.

Několik granátů vržených separatisty přistálo také na pozemku univerzity a zabilo přitom pět studentů. Univerzitní asistent zemřel později v nemocnici. Agentura AP napsala, že podle nejmenovaného představitelé čečenské vlády bylo v incidentu zraněno dalších 15 civilistů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme