Při pumových útocích v Dagestánu zahynulo nejméně 13 lidí

V dagestánském městě Machačkala vybuchly ve čtvrtek pozdě večer dvě pumové nálože. Exploze zabily nejméně 13 lidí, dalších 90 je zraněno. Policie atentáty vyšetřuje jako teroristický čin, útočníci jsou zatím neznámí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice v dagestánské Machačkale po výbuchu dvou bomb | Zdroj: Reuters

Útočníci odpálili nálože nedaleko policejného stanoviště v rozmezí zhruba 20 minut. Mezi oběťmi jsou podle agentury Interfax policisté, jeden voják i záchranáři, kteří dorazili na místo vzápětí po prvním výbuchu. Tlaková vlna poškodila nedaleké plynové potrubí, od kterého se vzňalo dalších 40 automobilů.

Dagestán, nejjižnější autonomní republika Ruské federace, je v posledních letech hlavním ohniskem střetů se skupinami ozbrojenců. Ruské úřady viní z rostoucího násilí islamistické skupiny.

Experti upozorňují, že za rostoucí radikalizací obyvatel stojí sociální i ekonomické problémy a často i tvrdý postup bezpečnostních složek vůči civilnímu obyvatelstvu.

Lenka Kabrhelová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme