Při srážce autobusu s nákladním autem v jihozápadní Francii zahynulo 42 lidí

Při tragické dopravní nehodě na jihozápadě Francie nedaleko města Bordeaux zemřelo 42 lidí. Na úzké silnici se čelně srazil autobus s kamionem a začal hořet. Podařilo se zachránit jen 8 cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři odvážejí zraněné při nehodě autobusu s nákladním autem v jihozápadní Francii | Zdroj: Reuters

Nehoda se stala v zatáčce na malé okresní silnici u obce Puisseguin. V půl osmé ráno byla na silnici ještě tma, autobus byl na cestě teprve několik minut. Vezl členy klubu důchodců z městečka Petit-Palais-et-Cornemps na výlet.

„Kamion byl úplně na levé straně vozovky. Autobus ho nemohl vidět. Snažil se projet zatáčkou,“ popsal na stanici Radio France Info zástupce starosty obce Puisseguin Gérard Dupuy.

Podle informací regionálního deníku Sud Ouest stál kamion napříč silnicí a řidič autobusu ho nemohl objet. Alespoň proto otevřel dveře, aby mohli cestující z autobusu utéct. Podařilo se to jen osmi lidem. Čtyři z nich jsou těžce zranění.

Prezident François Hollande řekl, že vláda je kvůli tragické události v pohotovosti. Na místo neštěstí se vydali ministr vnitra Bernard Cazeneuve a premiér Manuel Valls.

Dnešní nehoda je na francouzských silnicích nejtragičtější od roku 1982, kdy v Beaune zemřelo 52 lidí.

Pavel Novák, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme