Při srážce autobusu s vlakem v Egyptě zemřelo 50 dětí

Celkem 50 lidí, většinou dětí, zemřelo ve středním Egyptě nedaleko města Asjút při srážce rychlíku se školním autobusem, další bojují v nemocnici o život. Dětem bylo mezi čtyřmi a šesti lety. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu asi 400 kilometrů jižně od Káhiry. Příčinou je zřejmě nedbalost závoráře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda autobusu a vlaku v Egyptě | Zdroj: ČTK

Školní autobus vezl ráno asi 60 dětí z nedaleké školky na výlet.

Ve chvíli, kdy vjel na železniční přejezd, do něj plnou rychlostí vrazil vlak mířící z Asjútu do Káhiry. Podle prvního šetření nestáhl drážní pracovník včas závory.

Závory na přejezdu údajně nebyly spuštěny a podle státní televize chtěl řidič zřejmě přejet koleje na poslední chvíli. Jeden ze svědků uvedl, že vlak před sebou tlačil autokar skoro kilometr.

Krátce po neštěstí rezignoval egyptský ministr dopravy a také šéf egyptských drah. Rozhořčení příbuzní obětí odmítli pustit k místu nehody egyptského premiéra Hišáma Kandíla a několik jeho ministrů. Rodiče a příbuzní zemřelých dětí nadále blokují místo nehody a požadují odstoupení guvernéra provincie, dosazeného nedávno Muslimským bratrstvem.

Železniční nehody jsou v Egyptě časté a za poslední desetiletí při nich přišly o život stovky lidí. Příčinou bývá hlavně selhání pracovníků železnice.

Bezpečnost na egyptské dráze stále závisí převážně na lidském faktoru. Vládní plány na modernizaci tratí a zabezpečení drážního provozu zůstávají už dlouho jen na papíře.


Zvětšit mapu

Štěpán Macháček, Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme