Při srážce vlaků zemřelo v Egyptě nejméně 37 lidí

V severoegyptské Alexandrii přišlo při srážce vlaků o život nejméně 37 lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Podle egyptského ministerstva zdravotnictví je dalších víc než 120 cestujících zraněno.

Alexandrie / Egypt (Aktualizováno: 20:31 11. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků v severoegyptské Alexandrii si vyžádala desítky obětí | Foto: Osama Nageb | Zdroj: Reuters

Jeden z vlaků vyjel z Káhiry, druhý z Port Saídu. Srazily se čelně, napsal server BBC. Na místo neštěstí bylo vysláno přibližně 25 sanitek. Zraněné záchranáři rozvezli do několika alexandrijských nemocnic.

Ministr dopravy nařídil vyšetření nehody, o které státní televize tvrdí, že ji patrně způsobilo to, že jeden z vlaků zůstal po poruše stát na kolejích.

„Vlak, kterým jsem cestoval, jel velmi rychle. Probral jsem se na podlaze. Když jsme vyšli ven, zjistili jsme, že se srazily čtyři vagony. Hodně lidí leželo na zemi vedle nich,“ řekl jeden z cestujících Moumen Youssef.

Srážka vlaků v Alexandrii na severu Egypta | Foto: Osama Nageb | Zdroj: Reuters

Podle některých cestujících byl vlak jedoucí z města Port Saíd ve špatném technickém stavu. Po cestě do Alexandrie údajně několikrát neplánovaně zastavil, naposledy několik kilometrů před městem. Po následném nárazu expresu vykolejilo několik vagónů a lokomotiva.

Mnozí zranění jsou ve vážném stavu

Podle lékařů může počet obětí ještě stoupnout, mnozí zranění jsou ve vážném stavu. Někteří svědci viní z nehody nedbalost vlády. Vyloučený není ani podíl horkého počasí, kdy se teploty pohybují kolem 40 stupňů.

V egyptských médiích se už objevily fotografie z místa nehody, na kterých jsou vidět přikrytá těla ležící na zemi.

Nehody vlaků s mnoha oběťmi se v Egyptě stávaly i v minulých letech. V roce 2013 zahynulo nejméně 19 lidí, když vykolejila vlaková souprava v Gíze nedaleko Káhiry. V roce 2012 zemřely desítky dětí, když se u města Manfalút na přejezdu srazil vlak se školním autobusem.

ber, Štěpán Macháček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme