Při srážce vlaků v Británii zahynulo nejméně 15 lidí

Nejméně 15 lidských životů si vyžádala ranní srážka rychlíku s nákladním vlakem u města Selby na severu Anglie. Dalších více než 100 cestujících je zraněno, z toho až 30 těžce. Na místě neštěstí pracuje na 160 záchranářů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční neštěstí zavinil landrover, který vezl na přívěsu další automobil. Landrover dostal na sněhem pokryté vozovce smyk, všechna tři vozidla spadla z dálničního mostu na trať a srazila se s osobním vlakem, který se řítil rychlostí kolem 200 kilometrů za hodinu. Do vozidla narazil nákladní vlak, který vykolejil a srazil se s protijedoucí osobní soupravou. Řidič landroveru havárii přežil a je vyšetřován.

Ke srážce došlo u městečka Selby, asi 250 kilometrů severně od Londýna, krátce po sedmé hodině našeho času. Na místě nehody zasahuje 16 sanitních vozidel a vrtulníky, zdravotníci zřidili na blízké farmě polní ošetřovnu, kde zraněním poskytují nejnutnější pomoc. 60 lidí muselo ale po srážce čekat ve vraku, než je vysvobodili hasiči.

Havárie ještě více zkomplikovala železniční dopravu ochromenou sněhovými bouřemi. Tragédie je zároveň další ranou pro železniční společnosti v Británii, které po loňských haváriích zoufale bojují o přízeň cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme