Při srážkách izraelské armády s Palestinci zahynul mladý chlapec

Srážky na palestinských územích si dnes vyžádaly další oběť. Na následky střelby izraelských vojáků zemřel šestnáctiletý Palestinec. Nejméně další dva lidé byli zraněni. Hnutí Hamas na dnešek vyhlásilo Den hněvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak telefonuje zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v oblasti Jaromír Janev, Palestinci házeli kameny na stanoviště izraelské armády a podle palestinských zdrojů pak vojáci při střelbě použili ostrou munici. Prezident palestinské samosprávy Jásir Arafat poté označil izraelský postup vůči Palestincům za neospravedlnitelnou agresi.

Ke srážkám a přestřelkám došlo na několika místech na palestinských územích v rámci takzvaného Dne hněvu, ke kterému vyzval na dnešek duchovní vůdce Hnutí islámského odporu Hamas Ahmad Jásín. Demokratická fronta pro osvobození Palestiny dnes oznámila, že její skupina provedla útok na stanoviště izraelské armády a zranila několik izraelských vojáků. Naopak izraelská armáda znovu vstoupila na autonomní území a zničila nejméně pět palestinských domů a stanoviště palestinské policie.

Jaromír Janev, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme