Při střelbě na autobus v pákistánském Karáčí zahynulo nejméně 43 šíitů

Nejméně 43 lidí zemřelo při útoku na autobus s menšinovými šíity v pákistánském Karáčí. Dvě desítky dalších utrpěly zranění. K atentátu se přihlásila sunnitská extremistická skupina Džundalláh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitní vozy poblíž místa střelby v Karáčí

Sanitní vozy poblíž místa střelby v Karáčí | Zdroj: Reuters

Sunnitští extremisté přijeli na motocyklech, zastavili autobus a začali střílet. Na televizních záběrech bylo vidět růžový autobus prostřílený mnoha kulkami.

Pákistánský premiér Naváz Šaríf incident odsoudil a okamžitě nařídil jeho prošetření.

"Je to zoufalá snaha o rozšíření chaosu v zemi a odsouzeníhodný pokus o to, aby tady všichni mezi sebou začali válčit. Skupiny, které jsou součástí těchto incidentů, přitom nikdy nepatřily mezi kontroverzní, " řekl premiér.

Většina obyvatel Pákistánu vyznává sunnitský islám, pouze asi 20 procent se hlásí k šíitské větvi tohoto náboženství. Útoků na šíity v posledních letech přibylo.

Nejkrvavější byl lednový pumový atentát v šíitské mešitě v jihopákistánském městě Šikarpur v provincii Sindh. Zahynulo při něm přes 60 lidí a desítky dalších utrpěly zranění.

K masakru se také přihlásila sunnitská skupina Džundalláh, která vznikla odštěpením od pákistánského hnutí Taliban a která loni vyjádřila podporu Islámskému státu.

ČTK, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme