Při střelbě na maďarské univerzitě zemřel student

Student farmacie bezhlavě střílel okolo sebe na univerzitě v jihomaďarském městě Pécs. Zastřelil spolužáka a další tři lidi, dva studenty a uklízečku, velmi vážně zranil. Krátce poté se vzdal policii, motiv jeho činu není zatím známý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Asi třiadvacetiletý student pálil z pistole při vyučování na biofyzikálním institutu univerzity. Po svém krvavém řádění utekl z institutu a přemístil se do nedaleké kliniky, odkud zavolal policii, která ho za dvacet minut zatkla.

Přehrát

00:00 / 00:00

O střelbě na univerzitě v jihomaďarském městě Pécs informoval ve zpravodajském souhrnu Radiožurnálu Stalo se dnes spolupracovník Českého rozhlasu v Maďarsku Gregor Martin Papucsek

Podle mluvčí maďarské policie Bernadetty Bojtorové je jeden člověk, zasažený střelou, v kritickém stavu. Mluvčí pécské univerzity Zoltán Györffy potvrdil, že oběti i útočník byli Maďaři.

Ministr spravedlnosti Tibor Draskovics vyloučil, ze střelba na universitě byla teroristickým aktem. Střílející student podle něj měl osobní důvody. Jak řekli jeho spolužáci, střílející mladík měl uzavřenou povahu a v uplynulých dnech se choval divně. Už z dřívější doby měl zbrojní průkaz a byl členem místního střeleckého klubu.

Gregor Martin Papucsek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme