Při střelbě u nočního klubu na Floridě zemřeli dva lidé a 16 bylo zraněno

Dva mrtví a 14 až 16 zraněných, taková je bilance střelby před nočním klubem ve městě Fort Myers na Floridě. Jednou z obětí má být podle informací amerických médií 14letý chlapec. Policie už zadržela tři osoby, které vyslýchá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie při zásahu (ilustrační foto)

Americká policie při zásahu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Incident se stal na parkovišti nočního podniku Club Blu Bar and Grill ve městě Fort Myers krátce po půlnoci místního času.

Uvnitř podniku se podle americké televize CNN konal večírek pro teenagery. Podle amerických médii tam byla spousta mladých lidí.

Svědci tvrdí, že slyšeli asi 30 výstřelů, které prý pocházely z různých zbraní. Policie sdělila, že dva lidé byli zastřeleni a 14 až 16 osob bylo zraněno. Všichni zranění byli hospitalizováni, několik z nich je raněno těžce.

Nemocnice Lee Memorial Hospital, která přijala 16 raněných, oznámila, že jsou to lidé ve věku od 12 do 27 let. Jeden ze zraněných v nemocnici zemřel, další dva jsou na jednotce intenzivní péče, stav jednoho je středně těžký. Zbylí mohli být propuštěni.

Motiv činu zatím není jasný. Policie zadržela tři lidi, které vyslýchá.

K útoku došlo šest týdnů po masakru v gay klubu na Floridě u města Orlando, ve kterém 29letý Američan afghánského původu Omar Mateen zabil 49 lidí. Šlo o střelbu s vůbec největším počtem obětí v novodobé historii Spojených států.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme