V Amsterdamu se střílelo. Jeden člověk zemřel, dva lidé jsou zraněni

Při střelbě v Amsterdamu zemřel v pátek večer nejméně jeden člověk a dva další lidé byli zraněni. Podle agentury AFP o tom informovala nizozemská policie, která uzavřela část obytné čtvrti, v níž se střílelo. Motiv krveprolití zatím není jasný.

Aktualizováno Amsterdam (Aktualizováno: 23:58 26. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle médií začala střelba po 19. hodině (SEČ) v rezidenční amsterdamské čtvrti Grote Wittesburgstraat. Někteří svědci tvrdí, že výstřely padly poblíž místního dětského klubu a mezi zraněnými je nejméně jedno dítě.

Podle snímků na sociálních sítích zasahuje na místě velké množství policistů a záchranářů. Policie zatím nezveřejnila podrobnosti o možném pachateli ani o motivu činu.

Deník Het Parool s odvoláním na očité svědky tvrdí, že útočník si svou oběť nevybral náhodou. Muž v masce a se střelnou zbraní v ruce údajně vstoupil do komunitního centra během kickboxerského tréninku. Dal prý najevo, že hledá jednoho z místních cvičenců. Podle nizozemského listu je obětí útoku sedmnáctiletý muž marockého původu. Úřady zatím tyto informace nepotvrdily. Policie zahájila rozsáhlé pátrání.

Podobný průběh události zmiňuje i server De Telegraaf. Podle něj je obětí dospívající muž, přičemž svědci měli potvrdit přítomnost několika útočníků v kuklách. Incident podle jejich informací není spojen s terorismem. Server dále informoval, že policie pátrá po dvou podezřelých.

Ladislav Novák, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme