Při střelbě v Dagestánu zemřelo pět žen, k útoku se přihlásil Islámský stát

Šest lidí včetně pachatele zemřelo v neděli při střelbě v dagestánském městě Kizljar na jihu Ruska. Několik dalších osob při útoku utrpělo zranění. Muž zahájil palbu do lidí, kteří opouštěli pravoslavný chrám po bohoslužbě. Oběťmi se stalo pět žen, pachatele policie zastřelila. Motiv činu zatím není jasný. K odpovědnosti za útok se sice přihlásil tzv. Islámský stát, neposkytl však pro své tvrzení žádné důkazy.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie šetří útok u pravoslavného kostela v Kizljaru (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Muž podle médií střílel z lovecké pušky a byl identifikován jako dvaadvacetiletý místní obyvatel. Čtyři ženy zemřely na místě střelby, pátá podlehla zraněním po převozu do nemocnice, napsala agentura DPA. Mezi zraněnými byli podle agentury TASS dva členové místních bezpečnostních složek.

Podle některých informací pachatelé byli dva - muž a žena, uvedla agentura Interfax. Žena z místa činu při zahájení palby utekla. Policie ji posléze zadržela.

Převáženě muslimský Dagestán je autonomní republikou Ruské federace a leží na severním Kavkaze. Tato oblast je velmi neklidná, působí v ní zločinecké bandy i radikální islámské skupiny.

Dagestán sousedí s Čečenskem, kde ruská vojska po pádu Sovětského svazu svedla dvě války s tamními separatisty a radikálními náboženskými skupinami a kde se řada lidí nechala naverbovat do radikální organizace, která si říká Islámský stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme