Při střelbě v Hebronu zahynuli dva Palestinci

Několikahodinová přestřelka narušila klid v Hebronu na západním břehu Jordánu. Střetli se v ní Palestinci s izraelskými vojáky, kteří chrání židovskou čtvrť v tomto arabském městě. O život přišli dva ozbrojení Palestinci. Jak hlásí blízkovýchodní zpravodaj ČRo 1 - Radiožurnálu Jaromír Janev, podle izraelských úřadů střelbu vyprovokovali palestinští ozbrojenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Hebronu dochází k častým incidentům, při nichž bývají mrvtí a zranění na obou stranách. Ve městě žije přibližně 120 tisíc Palestinců a 400 židovských osadníků. Ti mají své domovy uprostřed arabských čtvrtí, kde žijí pod silnou vojenskou ochranou. Na většině území Izraele a palestinské autonomie dnes panuje klid. Izrael žije zahájením nového školního roku. Přes 300 tisíc dětí izraelských Arabů ale zůstalo doma, protože arabské školy v Izraeli jsou od soboty ve třídenní stávce. Důvodem jsou údajné špatné podmínky pro výuku a nedostatek finančních prostředků.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme