Při střelbě v Ramalláhu 1 mrtvý a 15 zraněných Palestinců

Palestinského policistu zabila střela vypálená z izraelského tanku při přestřelce na hraničním přechodu Erez mezi Izraelem a pásmem Gazy. Podle palestinské policie potyčka vypukla, když izraelské buldozery ničily stromy u policejní stanice, které chrání palestinské ostřelovače při palbě proti izraelským stanovištím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně 15 Palestinců bylo zraněno při střelbě izraelských vojáků do davu mladých Palestinců, kteří na ně házeli kameny v severní části Ramalláhu na západním břehu Jordánu. Oznámily to palestinské nemocniční zdroje. Incident způsobil, že do ulic Ramalláhu vyrazilo na protestní akce asi 2000 obyvatel. Zemřeme za Palestinu, volají.

V Nábulusu na severu západního břehu Jordánu se shromáždilo na 6 tisíc přívrženců protiizraelského islámského hnutí Hamas a vyzývalo k „džihádu“, svaté válce proti Izraeli. Někteří maskovaní účastníci přitom stříleli do vzduchu ze samopalů. Demonstranti zároveň zapálili repliku izraelského autobusu, čímž podle agentury AFP „chtěli vyjádřit podporu atentátům na izraelské civilní cíle“.

Při včerejším výbuchu v autobusu na jedné z nejrušnějších ulic izraelského Tel Avivu bylo zraněno 13 cestujících, z toho jeden těžce. Při dalším pumovém atentátu poblíž hraničního přechodu Sufa na izraelských hranicích s pásmem Gazy, který je pod správou Palestinců, zahynuli dva Izraelci a další dva byli zraněni. Jako odvetu izraelský premiér Ehud Barak včera nařídil zcela uzavřít území na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme