Při turecké stávce kontrolorů málem tři srážky letadel

Tři letadla společnosti Turkish Airlines se málem srazila v plném letu kvůli částečné stávce kontrolorů leteckého provozu, která byla zahájena minulou sobotu. Píše o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího letecké společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K prvnímu incidentu došlo 21. října, když Boeing 737 se 150 cestujícími zahájil přistávací manévr nad Ankarou. Pilota upozornil výstražný systém, že má stejný kurs jako vojenský letoun. Včasná změna kursu zabránila katastrofě. Téhož dne se další Boeing 737 se 155 cestujícími těsně vyhnul ruskému letadlu nad Černým mořem. Pilot před sebou spatřil světla jiného letadla a rychle stroj zvedl. Poslední incident byl zaregistrován 24. října. Další Boeing 737 se 150 cestujícími startující z letiště v Izmiru se vyhnul jinému letadlu jen na poslední chvíli.

Incidenty se bude zabývat správa civilního letectví a nyní bude odposlouchávat hovory mezi piloty a kontrolory. Viníci prý budou potrestáni disciplinárními sankcemi. Kontroloři stávkují od 17.srpna - požadují zkrácení pracovní doby a zvýšení mezd.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme